Alpha dla młodzieży

Alpha dla młodzieży

Masz owe niezwykłe „naście” lat i już nurtuje Cię wiele życiowych kwestii?

Nosisz w sercu pytania, na które nie znajdujesz odpowiedzi?

Myślisz, że tylko dorośli zadają sobie trudne pytania? Oczywiście, że nie!

A może jest zupełnie odwrotnie i wydaje Ci się, że wiedziesz życie szare, nudne i do bólu przewidywalne?


 O_Kursie_mlodziez

Na kursie możesz  podzielić się wszelkimi wątpliwościami, troskami i bez obaw zadać każde pytanie! W przyjacielskiej, radosnej atmosferze okryjesz na nowo to, co od dawna skrywa się w Twoim sercu oraz zobaczysz świat, nie przez różowe, ale przez Boże okulary!

Zaskocz nas swoją obecnością, a my nie raz pozytywnie zaskoczymy Ciebie!
Zapraszamy gorąco!


Co sami młodzi mówią o Kursie?

Jola
(18 lat)

Myślę, że trudno opisać komuś czym jest Alpha, bo niełatwo mnie i innym ludziom wyobrazić sobie w dzisiejszym świecie, że ktoś nas bezinteresownie kocha i dostać na to konkretne dowody. Boimy się Miłości, bo wiemy, że też będziemy musieli coś z siebie dać Temu, od Którego ją otrzymujemy. Ja sama przez długi czas nie chciałam więc jej dostrzegać ani o niej słyszeć. Z jednej strony to pójście na łatwiznę, z drugiej wcale nie, bo trudno żyć bez Chrystusa, Jego opieki i radości. Alpha pokazuje, że życie przy Bogu nie musi być nudne, a wręcz przeciwnie. Podczas tych dziesięciu tygodni poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogę stawiać czoła nowym wyzwaniom i trudnościom. Uważam, że spotkania pozwalają nam z innej strony spojrzeć na dobro i zło. Uświadamiają nam, że to od nas zależy, co wybierzemy i pokazuje możliwe konsekwencje naszego wyboru. Dobrze jest żyć ze świadomością, że Pan jest naszym Pasterzem i z wielką radością opowiadać i przypominać o tym ludziom każdego dnia…

Adam
(17 lat)

Według mnie kurs daje nam odpowiedzi na bardzo ważne pytania, przy czym jest w prostej i łatwej do przyswojenia formie – nauka odbywa się przez zabawę i przykład. Do tego wspaniali ludzie i nowe przyjaźnie, które na pewno przetrwają wiele lat, bo budowane są na solidnym fundamencie. Jednak najbardziej niesamowita jest obecność Boga w całym tym przedsięwzięciu – efekty całości są niesamowite!

Mateusz
(17 lat)

Dlaczego warto wziąć udział w Alpha?
Kursa Alpha dał mi mocne podstawy dla rozwoju wiary: nauczył żywej modlitwy, wskazał, jak dać się prowadzić Duchowi Świętemu – i jak nie wątpić swoim doświadczeniom, ale mieć pewność, że Bóg jest obok. Kurs jest też szansą spotkania wielu ludzi i usłyszenia, co w nich siedzi.


Chcesz samemu spróbować i zobaczyć o co chodzi? Obejrzyj wykłady Alpha przygotowane specjalnie dla młodzieży: