ALPHA dla studentów we Wrocławiu

ALPHA dla studentów we Wrocławiu

11 października o godz. 20.00 w parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu (ul. Krucza 58) rusza kurs ALPHA dla studentów organizowany przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Porcjunkula”.

KURS ALPHA to cykl 10 spotkań. Na każde z nich składa się smaczna kolacja w atmosfera pełna gościnności i dobrego humoru, pośród fajnych ludzi; ciekawie i zabawnie prowadzony wykład oraz swobodna dyskusja w małych grupkach, stanowiących przestrzeń do wymiany opinii i zadawania pytań. Poruszane są m.in. takie tematy jak: „Dlaczego Jezus umarł?”, „Skąd mieć pewność, co do swojej wiary?”, „Po co i jak się modlić?”, „Jak przeciwstawiać się złu?”, „Jak Bóg prowadzi przez życie?”.  Kurs jest zaprojektowany zarówno dla tych, którzy oddalili się od Kościoła i szukają odpowiedzi na pytania związane z chrześcijaństwem, jak i dla osób wierzących, chcących pogłębić swą wiarę.

Spotkania będą się odbywały co tydzień we wtorki (od 11 października do 20 grudnia) od godz. 20.00 do ok. 22.30 w kawiarence parafialnej (wejście od strony ul. Oficerskiej 1/3).

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny. NIE PROWADZIMY WCZEŚNIEJSZYCH ZAPISÓW! Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie we wtorek 11 października na godz. 20.00 do kawiarenki.