Twórcy Alpha

Twórcy Alpha

Kurs powstał ponad 20 lat temu, w kościele anglikańskim w parafii Holy Trinity Brompton (HTB) w Londynie. Obecnie, w Zjednoczonym Królestwie oraz poza jego granicami, odbywa się ponad jednocześnie kilkanaście tysięcy kursów Alpha. Kurs prowadzony jest w ponad 160 krajach i został przetłumaczony na kilkadziesiąt języków.

Alpha ma na celu przedstawienie podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej, wokół których mogą się zjednoczyć chrześcijanie wszystkich denominacji. Kurs Alpha został zatwierdzony przez przywódców wszystkich głównych denominacji chrześcijańskich i jest używany przez kościoły na całym świecie do niesienia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, która zmienia ludzkie życie.

Kurs Alpha to elastyczne i praktyczne narzędzie, którego można użyć w każdej grupie, niezależnie od jej wielkości. Kościoły oraz organizacje chrześcijańskie wszelkiego rodzaju i różnych denominacji odkrywają, że jest on prostym i skutecznym narzędziem przedstawiania Ewangelii Chrystusa w sposób zrozumiały i nie zniechęcający osób wywodzących się z różnych środowisk.


„Nie jest znany z okładek gazet, czołówek telewizyjnych i portali informacyjnych. A mimo to regularnie co tydzień tysiące ludzi w Polsce i miliony na świecie oglądają jego twarz na ekranach – w restauracjach lub salkach parafialnych. Przez prawie godzinę słuchają opowieści Nicky’ego Gumbla o najbardziej fascynującej przygodzie jego życia – Ewangelii.” – przeczytaj artykuł z portalu wiara.pl o Alpha i jego twórcy.