A co potem?

A co potem?

Kurs małżeński daje praktyczne narzędzia, które pomagają uczynić małżeństwo jeszcze lepszym. Co zatem mamy robić po ukończeniu kursu? – Zacząć je używać jak najczęściej 🙂

Oto kilka elementów, które najmocniej wspierają Waszą inwestycję:


Czas małżeński

Jedną z najważniejszych rzeczy w małżeństwie jest wspólne spędzanie czasu. Jest to szczególnie trudne z powodu dzisiejszego bardzo intensywnego stylu życia i pracy. Nierzadko również obowiązki związane z dziećmi zabierają nam te cenne chwile. A gdy dzieci już „wyfruną” z rodzinnego gniazda już nie umiemy być ze sobą. Dlatego tak ważne jest szczególne dbanie i planowanie czasu, który poświęcimy tylko i wyłącznie dla siebie.


Nabywanie wiedzy

Rozwijanie zdobytych umiejętności i poszerzanie wiedzy o budowaniu relacji małżeńskich. Warto tutaj sięgnąć po książki poruszające ten temat.


Poradnictwo rodzinne

Czasem stajemy przed problemami, z którymi nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie.  Warto wtedy skorzystać z bogatej oferty poradnictwa rodzinnego. Rada psychologa, pedagoga, kapłana czy prawnika może stać się nieocenioną pomocą.


Wspólnota

Warto pomyśleć o tym, czy nie warto spróbować spotykać się z innymi małżeństwami we wspólnotach chrześcijańskich. Przeżywanie podobnych spraw, sposoby pokonywania napotykanych trudności, wzajemna pomoc czy wreszcie duchowa formacja – te wszystkie aspekty mogą być dla nas umocnieniem i pomocą na naszej drodze odkrywania i budowania relacji i duchowości małżeńskiej.

Możemy zaproponować wspólnoty małżeńskie funkcjonujące w Kościele katolickim w Polsce:

  • Domowy Kościół – gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie
  • Ruch Equipes Notre Dames
  • Ruch Spotkań Małżeńskich