O Kursie Małżeńskim

O Kursie Małżeńskim

„Bijące serce wystarczy do tego, żeby się zakochać.
Podczas gdy trwanie w tej miłości to już zupełnie inna historia.
Tutaj potrzebny jest jakiś plan i pewne wyuczone umiejętności.”

Doug Fields
„7 sposobów jak zostać jej bohaterem.
Bądź mężem, o którym marzy twoja żona”

Kurs Małżeński to seria ośmiu spotkań stworzonych po to, aby pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem ich relacji.

Każde spotkanie rozpoczyna się poczęstunkiem. Pary siadają przy pięknie nakrytych, dwuosobowych stolikach, przy których serwowana jest im kolacja w towarzystwie przyjemnej muzyki. Prezentowany następnie wykład zawierający cenne treści jest przerywany ćwiczeniami, które uczestnicy wykonują w parach. Na Kursie Małżeńskim nie ma pracy w grupach. Z pewnością nie będzie trzeba dzielić się swoimi doświadczeniami małżeńskiego życia z kimkolwiek. Rozmowy w czasie Kursu Małżeńskiego toczą się pomiędzy małżonkami.

Nie mamy wątpliwości, że konieczne są okresowe badania techniczne naszych samochodów. Nie dziwimy się też ogromowi pracy i czasu, jaki poświęcają na przykład sportowcy na treningi i doskonalenia swojej techniki. Jest dla nas oczywiste, że największe życiowe osiągnięcia wymagają praktyki, szkolenia i poświęcenia.

Podobnie jest z małżeństwem. Silne, pełne miłości i trwające całe życie relacje nie są wynikiem przypadku. Wymagają pracy, wysiłku i wspólnego zaangażowania.

Kurs Małżeński to sposób, aby uczynić małżeństwo, choćby najbardziej szczęśliwe, jeszcze lepszym.


W ciągu kolejnych sesji kursu będziecie mogli odkryć praktyczne narzędzia, które pomogą Wam:

  • lepiej zrozumieć potrzeby innych
  • efektywnie się komunikować
  • pogłębiać więź poprzez rozwiązywanie konfliktów
  • uzdrowić wasze zranienia
  • zrozumieć wpływ wychowania na waszą relację
  • poprawić relacje z rodzicami i teściami
  • rozwinąć intymność seksualną
  • odkryć wasze języki miłości
  • i wiele, wiele więcej!

 

Kurs Małżeński został opracowany przez Nicky i Silę Lee, współautorów książek The Marriage Book i The Parenting Book. Są małżeństwem od ponad trzydziestu lat, mają czwórkę dzieci i są pracownikami Kościoła Świętej Trójcy w Brompton – londyńskiej parafii, z której wywodzi się Alpha. Nicky i Sila Lee pierwszy kurs poprowadzili w 1996 roku. Obecnie prowadzą oni kursy małżeńskie w parafii Holy Trinity Brompton trzy razy do roku. Każdorazowo uczestniczy w nich około 100 par małżeńskich. Ponadto w ciągu jednego roku odbywa się kilka tysięcy takich kursów w wielu krajach świata, także w Polsce.